Tag Archives: vreme

Денес сончево – утре дожд

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла  која понекаде ке се задржи и претпладне, а во текот на денот ке биде претежно сончево со локална облачност.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд, снег и студ – неделна прогноза

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ке биде умерено облачно со сончеви периоди.

______________________________________________________________________________________________________

Сончево, студено, дожд – прогноза

Во Македонија по студеното утро, во текот на денот ке биде претежно сончево со локална облачност и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд до четврток – после сонце и студ – неделна анализа

Во Македонија во утринските часови врнежите од дожд ке престануваат Во текот на денот разведрување и ке преовладува умерено облачно време со сончеви периоди.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд до среда – а во среда зимско утро -3

Во Македонија ке биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Магла наутро, сонце преку ден – исто ќе е и за викендот

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла по котлините и долините, а во текот на денот ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Прогноза Топло преку ден – ладно навечер

Во Македонија ке биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло.Ке дува доумерен променлив ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд до среда – од четврток сонце но со заби

Во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд денеска – до 26 степени

Во Македонија  ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

Претпладне дожд – температури од 3 до 25 степени

Во Македонија претпладне ке биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд, попладне врнежите ке престанат и постепено разведрување.

______________________________________________________________________________________________________

Неделна анализа – Вистинска есен, пад на температурите, од петок и дожд

Во Македонија во вторник по студеното утро, во текот на денот ке биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и свежо.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце со заби – Сончева, но студена недела

Во Македонија под влијание на антициклонска студена воздушна маса ке биде претежно сончево, ветровито и студено.

______________________________________________________________________________________________________

УХМР: Утре нагло опаѓање на температурата и засилен ветер

Управата за хидро-метеоролошки работи (УХМР) за утре најавува пад на температурата до 10 степени Целзиусови и засилен ветер.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце и ветар денес – прогноза и за викендот

Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Денес сонце и дожд – од понеделник ладно

Во Македонија  ке биде претежно сончево со локална облачност, посвежо и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Прогноза до среда – Сонце и малку дожд

Во Македонија ке биде претежно сончево со локална облачност.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце цел викенд – до 35 степени

Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце и 35 степени денес – викендов уште потопло

Во Македонија сончево и топло со високи дневни температури. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1