Прогноза Топло преку ден – ладно навечер


Во Македонија ке биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло.Ке дува доумерен променлив ветар.

Утринските температури ке се движат од 7°C до 15 °C, а максималните дневни ке достигнат до 19°C односно до 28°C.

Во Скопје ке биде претежно сончево. Претпладне ке дува слаб југоисточен ветар, кој попладне ке го промени правецот во северозападен. Утринската температура од 11°C, а максималната дневна ке достигне до 25°C.

Во Македонија во четврток ке биде сончево и топло. Слаб ветар. Утринските температури од 5°C до 13°C, а максималните дневни ке достигнат до 20°C односно до 27°C.

Во петок ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар. Утринските температури ке се движат од 5°C до 14°C, а максималните дневни од 20°C до 27°C.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1