Прогноза до среда – Сонце и малку дожд


Во Македонија ке биде претежно сончево со локална облачност.

Во доцните попладневни часови можност за врнежи од дожд ке има во северозападните предели. Ке дува доумерен  југоисточен и јужен ветар. Утринските температури од 9°C до 19°C, а максиамлните дневни ке се движат од 24°C до 34°C. Ув индекс 5.

Во Скопје ке биде претежно сончево, попладне наоблачување со можност за слаб локалeн дожд во доцните попладневни и вечерни часови. Ке дува доумерен југоисточен ветар. Утринската температура од 15°C, а максималната дневна ке достигне до 32°C. Ув индекс 5.

Во вторник во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со можност за повремени локални врнежи од дожд. Ке дува слаб југоисточен, а во западните слаб југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 10°C до 18°C, а максималните дневни ке достигнат до 24°C односно до 32°C.

Во среда ке биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 22°C до 32°C.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1