Сонце и 35 степени денес – викендов уште потопло


Во Македонија сончево и топло со високи дневни температури. 

 

Ке дува слаб ветар, а во западните предели ке дува слаб северен и северозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 10°C до 20°C, а максималните дневни ке достигнат до 26°C односно до 35°C. Ув индекс 6.

Во Скопје ке биде сончево и топло. Слаб ветар. Утринската температуриа до 14°C, а максималната дневна ке достигне до 33°C.

Во сабота во Македонија ке биде сончево и топло. Ке дува слаб променлив ветар. Утринските температури ке се движат од 10°C до 20°C, а максималните дневни ке достигнат до 27°C односно до 35°C. Ув индекс 6.

Во недела ке биде сончево и топло но и ветровито. Ке дува доумерен југоисточен ветар, а во западните предели ке дува доумерен југозападен ветар. Утринските температури ке се движат 9°C до 18°C, а максималните дневни температури до 26°C односно до 33°C. Ув индекс 6.

weather4all

 

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1