Сонце и ветар денес – прогноза и за викендот


Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар.

Утринските температури ке се движат од 6°C до 15°C, а максималните дневни ке достигнат до 23°C односно до 32°C. Ув индекс 5.

Во Скопје  ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува засилен северозападен ветар. Утринската температура од 12°C, а максималната дневна ке достигне до 28°C.

Во сабота ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар. Утринските температури од 6°C до 15°C, а максималните дневни ке се движат од 23°C до 32°C. Ув индекс 5.

Во Македонија во недела ке биде сончево и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар. Утринските температури од 7°C до 16°C, а максималните дневни ке достигнат до 23°C односно до 32°C. Ув индекс 5.

Во понеделник ке биде сончево, ветровито и посвежо со осетен пад на дневните температурите. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Ветерот понекаде ке достигне брзина и до 50км/ч. Утринските температури од 6°C до 15°C, а максималните дневни ке се движат од 17°C до 27°C.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1