Сонце со заби – Сончева, но студена недела


Во Македонија под влијание на антициклонска студена воздушна маса ке биде претежно сончево, ветровито и студено.

Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од 3°C до 14°C, а максималните дневни температури ке се движат од 14°C до 24°C.

Во Скопје во понеделник ке биде претежно сончево, ветровито и студено. Ке дува засилен северозападен ветар. Утринската температура од 10°C, а максималната дневна температура ке достигне до 21°C.

Не очекува претежно сончева и студена недела за да не заборавиме дека летото одамна си замина. Не очекува недела со студени утра  чии температури ке се движат од -3°C до 10°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 14°C односно до 26°C.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1