Дожд денеска – до 26 степени


Во Македонија  ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд.

Ке дува доумерен југоисточен а во западните југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 6°C до 16°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 17°C односно до 26°C.

Во Скопје ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ке дува доумерен југоисточен ветар. Утринската температура од 12°C, а максималната дневна ке достигне до 23°C.

Во недела во утринските и претпладневните часови врнежите ке престануваат, во текот на денот ке биде умерено облачно со сончеви периоди. Од понеделник следува период на нестабилно време со локални врнежи од дожд.

weather4all

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1