УХМР: Утре нагло опаѓање на температурата и засилен ветерУправата за хидро-метеоролошки работи (УХМР) за утре најавува пад на температурата до 10 степени Целзиусови и засилен ветер.
– Во утринските часови и преку денот ќе дува умерен до засилен северен ветер, наместа во Повардарието, Пелагонија и во источните делови повремено ќе засилува, и на моменти ќе достигнува брзина и над 70 километри на час. Дневната температурата нагло ќе опадне за околу 7 до 10 степени, соопшти УХМР

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1