Сонце цел викенд – до 35 степени


Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

Утринските температури ке се движат од 8°C до 18°C, а максималните дневни ке достигнат до 25°C односно до 35°C. Ув индекс 6.
Во Скопје ке биде сончево и топло. Слаб ветар. Утринската температура од 14°C, а максималната дневна ке достигне до 33°C.

Во Македонија во недела ке биде претежно сончево со локална облачност. Слаб ветар. Утринските температури од 9°C до 19°C, а максималните дневни ке се движат од 25°C до 35°C. Ув индекс 6.

Во понеделник ке биде претежно сончево и топло. Ке дува слаб променлив ветар. Утринските температури ке се движат од 10°C до 20°C, а максималните дневни ке достигнат до 22°C односно до 32°C. Ув индекс 6.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1