Tag Archives: vreme

До 35 степени денеска – не чека и топол викенд

Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб ветар, а во западните предели слаб северозападен ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце и температура до 34 степени – уживајте во убавиот ден

Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце и топло време – температура до 34 степени

Во Македонија  ке биде претежно сончево и потопло. Ке дува слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 7°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 34°C.

______________________________________________________________________________________________________

Русите се пишманија – пак го враќаат зимското сметање на времето

Лани го укинаа, сега го враќаат – русите се пишманија. Одлуката да се укине враќање на часовникот во текот на зимскиот период не била добра и ја укинуваат.

______________________________________________________________________________________________________

Свежо утро – топол ден – прогноза до 31 степен

По свежото утро, во текот на денот ке биде сончево и топло.

______________________________________________________________________________________________________

Карта која во реално време ги прикажува сите авиони на небото (Фото)

Во секој момент над небото на САД налетуваат околу 5000 комерцијални авиони, а сега постои и вебсајт кој на корисниците на интернет им овозможува да го пронајдат кој било лет во периодот додета тој се лета.

______________________________________________________________________________________________________

Здивнете – сончев ден и викенд пред нас

Во Македонија денес стабилизирање на временската состојба. По свежото утро, во текот на денот ке биде претежно сончево, ветровито и свежо.

______________________________________________________________________________________________________

Времето денес – Дожд и многу поладно

Во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици и засилен ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Време – Сончево со мали облачиња – до 28 степени

Во Македонија претпладне ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце, дожд и ветер – температура до 28 степени

Во Македонија во вторник претпладне ке биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд и студено денес

Во Македонија денес под влијание на циклонска активност ке биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо.

______________________________________________________________________________________________________

Денес сонце – од петок дожд – прогноза и за викендот

Во Македонија денес ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне со можност за слаби локални врнежи од дожд во западните предели.

______________________________________________________________________________________________________

Пократко седење во кафулиња – се скратува работното време за 1 час

Според Законот за угостителска дејност, од утре почнува зимското работно време на кафулињата.

______________________________________________________________________________________________________

Време: сончево, топло и ветровито

Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Свежо утро – топол ден – викендов до 37 степени

Во Македонија по свежото утро, во текот на денот  ке биде сончево и топло.

______________________________________________________________________________________________________

Денес ветар и температури до 32 степени

Не очекува дополнителен пад на утринските температури. По свежото утро во текот на денот ке биде претежно сончево и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Жешкото време е од тајно оружје на САД (HAARP)? – го пржи Балканот – измерени неверојатни 60 степени

Изминатите неколку денови на Балканот измерени се највисоки температури од кога се мери воопшто температурата. Одредени интеренет портали пред некој месец ја обелоденија вистината, дека причина за ваквите екстремни температури на Балканот е антенскиот систем во Барајево.

______________________________________________________________________________________________________

Утре ќе се дише – следи заладување

Заврши пеколната недела. Метереолозите највауваа намалување на температурите утре. Престануваат да важат и препораките за портокаловата фаза.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1