Свежо утро – топол ден – прогноза до 31 степен


По свежото утро, во текот на денот ке биде сончево и топло.

Слаб ветар со променлив правец. Утринските температури ке се движат од 5°C до 14°C, а максималните дневни температури ке се движат од 22°C до 31°C.

Од понеделник потопло време и пораст на температурите. Ке биде сончево и топло. Ке дува слаб јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува југозападен и западен ветар. Утринските температури од 7°C до 16°C, а максималните дневни ке достигнат до 23°C односно до 32°C.

Сончевото и топло време ке продолжи во текот на целата недела.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1