Сонце и температура до 34 степени – уживајте во убавиот ден


Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

Утринските температури ке се движат од 8°C до 18°C, а максималните дневни ке достигнат до 25°C односно до 34°C.

Во Скопје ке биде сончево и топло. Слаб ветар. Утринската температура од 14°C, а максималната дневна ке достигна до 31°C.
Во четврток ке биде сончево и топло. Слаб ветар, а во западните предели слаб северозападен ветар. Утринската температура од 8°C до 18°C, а максималната дневна ке се движи од 26°C до 35°C.
Сончево и топло време со посвежи ноќи ке имаме и во првата декада од месец октомври.
weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1