Извадете си биометриски возачки до 1 октомври – по овој рок следат казни


Уште пет дена има до истекот на рокот за вадење на биометриска возачка дозвола. По 1 октомври полицијата ќе казнува секој кој ќе вози со стара возачка дозвола. Казната е 45 евра или 25 казнени поени, пишува Вест.

Ќе им се прогледа низ прсти на оние кој ја започнале процедурата за нова возачка, а сеуште не ја добиле. Полицијата Од полицијата велат има начин како да се провери дали имаат закажн термин.

според весникот ако денеска закажете на телефонски број 0800 192 92 за возачка ќе може да се сликате дури на крајот на декември.

Нова возачка во редовна постапка чини 600, а во итна 1150 денари.  Од Мвр велат дека работат и во смени, и обрасци има доволно.

Возачките дозволи почнаа да се издаваат од октомври 2007.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1