Tag Archives: mvr

Убиство вечерва во Кисела вода – убил 2 жени и се самоубил

Двојно убиство вечерва во скопска Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

Врвот на полицијата оди во затвор – најавени апсења

Стартува чистка. Како што ексклузивно објавува вести.рс полицискиот врв во оваа држава ќе се најде зад решетки овие неколку дена.

______________________________________________________________________________________________________

Избеганиот затвореник е платен убиец – со моторче му киднал на полицаецот

Њилдет Мечкаи 34 годишен, платен убиец од Албанија, осуден и за грабнување во воениот конфликт во 2001 година, е затвореникот кој му избега на чуварот од Арестантското одделение на Клиничкиот центар во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Раскрвавени глави – момчиња од Црна Гора повредени во тепачката кај Мавровка

Раскрвавени глави и модрици по телото, ваков е епилогот од тепачката која во 13.30 денеска се случи кај трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Мерцедеси, пари и оружје најдени кај познат нарко дилер во Арачиново

Центарот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – по повеќемесечна спроведена истрага, уапси познат нарко дилер од Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Работник на факултетот во Куманово добил куршум во грбот, а и незнаел

На 06.10.2012 година околу 16.30 часот, Н.И.(1964) од Тетово додека работел на изградба на Државен Универзитет Тетово лоциран во Куманово, забележал некаков убод во пределот на грбот, но го занемарил, по што забележал дека на маицата која ја носел на себе имал траги од крв.

______________________________________________________________________________________________________

МВР приведе 8 малолетници за тепачката во автобусот 22 на ЈСП

Полицијата приведе осум лица на возраст од 15 до 17 години кои учествувале во тепачката што се случи вчера во автобусот на ЈСП со број 22.

______________________________________________________________________________________________________

13 члена меѓународна криминална банда крадела од картички – фатени се (Видео)

 Единицата за компјутерски криминал заедно со полициите на Србија, Црна Гора и Бугарија, успеа да открие и разбие меѓународна организирана криминална група која со фалсификувани платежни картички правела нелегални трансакции.

______________________________________________________________________________________________________

Си ја сменивте ли старата возачка – веќе летаат опомени за казна од 45 евра

Рокот за замена на старите возачки дозволи истече на 1-ви октомври.

______________________________________________________________________________________________________

Се апси низ Македонија – Акција на МВР против компјутерски криминал

Во тек е голема полициска акција низ Македонија, досега се уапсени над десет лица, пишува Курир.

______________________________________________________________________________________________________

Горен дел од човечки труп пронајден обесен на дрво во велешко

Половина човечки труп во фаза на распаѓање, бил пронајден во велешко.

______________________________________________________________________________________________________

Се спрема спектакуларно апсење на двајца екс директори на МРТВ ?

Според порталот ОхридСкај, повикувајќи се на свои извори, се подготвува апсење на двајца бивши директори на МРТВ, еден директор во Македонски Шуми, неколку раководители на подрачни единици при Министерството за Финансии и неколку бивши раководители на истите но поставени во 2005/2007 година

______________________________________________________________________________________________________

Камерите на МВР снимаат прекршоци – професор и селектор добиле опомена на домашна адреса

Досега им се доставени предупредувања и на двајца познати професори на факултети и на селектор на една од македонските национални репрезентации.

______________________________________________________________________________________________________

Извадете си биометриски возачки до 1 октомври – по овој рок следат казни

Уште пет дена има до истекот на рокот за вадење на биометриска возачка дозвола. По 1 октомври полицијата ќе казнува секој кој ќе вози со стара возачка дозвола. Казната е 45 евра или 25 казнени поени, пишува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Момче крвнички претепано кај езерцето Треска

Момче од Скопје било крвнички тепано и навредувано поради неговата националност, а потоа и ограбено од пет до шест врсници, кои со црн автомобил побегнале во непознат правец, пишува Нова Македонија

______________________________________________________________________________________________________

Порше – Ка Дис / Порше – Ка Дис – 3 аукција на МВР и уште не е јасно што ќе возат полицајците?

На повторената електронска аукција, според неофицијалните информации на Сител, Порше Македонија е компанијата која понудила најниска цена за околу десет милиони денари.

______________________________________________________________________________________________________

Камерите го снимиле напаѓачот на новинарот Давидовски?

Според информацијата на очевидци, станари во зградата каде беше нападнат екс презентерот на МТВ Деан Давидовски, безбедносните камери успеале да го снимат напаѓачот.

______________________________________________________________________________________________________

Кој го избоде екс презентерот на МТВ во неговиот стан – крадец или убиец?

Новинарот Дејан Давидовски, кој порано беше презентер во МТВ е жртвата кој во неделата беше избоден во сопствениот стан во Капиштец. Напаѓачот му нанел 6 повреди со нож во пределот на стомакот, а претходела и физичка борба и многу викање.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1