Врвот на полицијата оди во затвор – најавени апсења


Стартува чистка. Како што ексклузивно објавува вести.рс полицискиот врв во оваа држава ќе се најде зад решетки овие неколку дена.

Според информациите веќе се знае кој од српското МВР нарачал прислушување или имал удел во него и во наредните неколкуд дена ќе има апсење на голем број од сега видни имиња во полицијата.

Ќе паднат челниците на полицијата, тврди вести.рс. аферата прислушување која ја стресе Србија оди до највисоките функционери – на листата прислушувани и претседателот Томислав Николиќ и вицепремиерот Александар Вучиќ како и претседателот на парламентот Небојша Стефановиќ.

Според информациите на Вести.рс откако се открило кој се е вмешан од МВР тие меѓу себе сакале да си сместат кој е виновен. Ќе биде ова жешка есен во Србија.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1