Tag Archives: apsenje

Врвот на полицијата оди во затвор – најавени апсења

Стартува чистка. Како што ексклузивно објавува вести.рс полицискиот врв во оваа држава ќе се најде зад решетки овие неколку дена.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Мерцедеси, пари и оружје најдени кај познат нарко дилер во Арачиново

Центарот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – по повеќемесечна спроведена истрага, уапси познат нарко дилер од Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

13 члена меѓународна криминална банда крадела од картички – фатени се (Видео)

 Единицата за компјутерски криминал заедно со полициите на Србија, Црна Гора и Бугарија, успеа да открие и разбие меѓународна организирана криминална група која со фалсификувани платежни картички правела нелегални трансакции.

______________________________________________________________________________________________________

Се апси низ Македонија – Акција на МВР против компјутерски криминал

Во тек е голема полициска акција низ Македонија, досега се уапсени над десет лица, пишува Курир.

______________________________________________________________________________________________________

“Падна” еден од шефовите на косовската мафија

Еден од шефовите на косовската мафија, Енвер Сикирач е уапсен во Косово. Потерницата по него беше распишана за убиство на полицаец, организиран криминал…. Секирач претходно се криел во Ирска.

______________________________________________________________________________________________________

Се спрема спектакуларно апсење на двајца екс директори на МРТВ ?

Според порталот ОхридСкај, повикувајќи се на свои извори, се подготвува апсење на двајца бивши директори на МРТВ, еден директор во Македонски Шуми, неколку раководители на подрачни единици при Министерството за Финансии и неколку бивши раководители на истите но поставени во 2005/2007 година

______________________________________________________________________________________________________

Налог за апсење на Наташа Беквалац – ќе оди во затвор!

Полицијата во Србија добила налог за апсење на познатата новосадска пеачка Наташа Беквалац. Судијата издаде налог за апсење затоа што иако обвинета не се појавила на ниту едно судење иако уредно била повикувана.

______________________________________________________________________________________________________

На Косово летоци за апсење на Тачи

Во Приштина се појавија летоци кои што го обвинуваат Косовскиот премиер за лошата приватизација во земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Апсења на Косово поради трговија со луѓе

Косовската полиција соопшти дека во склоп на акцијата “Прстен“ уапсила 11 припадници на криминална група која се занимава со трговија на луѓе, а идентификувани се и 22 –те Молдавки кои биле чувани како бело робје.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата издаде налог за апсење на оскаровецот Gooding Jr

Полицијата во New Orleansa издала наредба за апсење на американскиот глумец Cuba Gooding Jr. Брутално бутнал келнерка во еден бар во Француската четврт.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Апсењето на 9 те лица, меѓу кои и полицајци за убиството на Тушевски

МВР со официјално соопштение и видео снимка од апсењето на 9 те лица меѓу кои и полицајци, во врска со убиството на Маријан Тушевски и Киро Јанев во 2001 година.

______________________________________________________________________________________________________

Алфите само минатиот месец привеле 248 лица

  Посебната мобилна едница на полицијата за борба против криминалот – “Алфа“, во текот на минатиот месец, легитимирала 556 лица, прегледала 53 возила, а по разни основи приведени се вкупно 248 лица, информираат од МВР.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1