Полицијата издаде налог за апсење на оскаровецот Gooding Jr


Полицијата во New Orleansa издала наредба за апсење на американскиот глумец Cuba Gooding Jr. Брутално бутнал келнерка во еден бар во Француската четврт.

Девојката изјавила дека глумецот се изнервирал кога гости кои го препознале сакале да се фотографираат со него. Таа му пришла за да го смири, а тој ја бутнал силно. Еден нејзин колега тогаш викнал полиција, а глумецот бил замолен да го напушти локалот. На излегување повторно грубо ја турнал.

Cuba Gooding Jr. за улогата во филмот “Jerry Maguire” освои Оскар за најдобра споредна улога.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1