Tag Archives: srbija

Проколнати: Ромка го проколнала семејството на убиецот од Србија – сите да полудите

Мештаните од Велика Иванча кажуваат дека прабабата на Љубиша Богдановиќ за време на Втората светска војна пријавила еден Ром на Германците. Тие цела вечер го барале затоа што прабабата им рекла дека тој им украл нешто. Тие штом го пронашле го ставиле крај ѕидот и го убиле.Мајката на Ромот кој бил убиен дошла да го […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Убиецот од Србија со жртвите на заедничка фотографија

Заедничка фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени. Според зборовите на мештаните тој бил мирен, вреден и повлечен човек, кој никогаш не доаѓал во конфликт со законот. Засега не е познато зошто Љубиша се решил да го изврши масакрот, пукајќи им […]

______________________________________________________________________________________________________

Mу го убија детето – се закани со одмазда – место убијците го уапсија таткото

Таткото на убиеното момче од Војводина, кое беше брутално убиено на 17 март во Бечеј, Иштван Лакатуш е приведен од страна на полицијата поради тоа што се закани дека сам ќе и пресуди на убијците, доколку полицијата не превземе ништо По двочасовниот разговор со надлежните, тој бил пуштен на слобода.  -Тоа го говорев во афект. […]

______________________________________________________________________________________________________

Таткото на убиеното момче во Србија: Ќе го одмаздам мојот син па ќе си пресудам сам

Младиот Ервин Билички е пронајден мртов во неделата пред една локална пекара откако бил претепан од роднините на неговата девојка од српска националност. Наводно несреќното момче сакало да се ожени со својата сакана, но нејзината фамилија биле против љубовта бидејќи тој е Унгарец. Според првичните резултати од обдукцијата пронајдена е вода во неговите бели дробови. […]

______________________________________________________________________________________________________

Врвот на полицијата оди во затвор – најавени апсења

Стартува чистка. Како што ексклузивно објавува вести.рс полицискиот врв во оваа држава ќе се најде зад решетки овие неколку дена.

______________________________________________________________________________________________________

Нови докази за злочините на УЧК

Премиерот Ивица Дачиќ во разговор со обвинителот Клинт Вилијамс, изјавил дека Владата на Србија ќе ја даде целосната поддршка, како би се расветлиле сите злочини на Косово и Метохија.

______________________________________________________________________________________________________

Ако го побараат Косово, не сакаме во Европа – дециден српскиот претседател

Српскиот претседател Томислав Николиќ изјави дека ако Брисел официјално постави услов „Европа или Косово“, Србија ќе се откаже од европскиот пат.

______________________________________________________________________________________________________

Инциденти во чаршија и по натпреварот – имало и приведени и повредени

По натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Србија се случиле инциденти во Старата скопска чаршија во кои, според неофицијални информации има повредени и приведени. полицијата со солзавец ја разбивала толпата, јави макфакс.

______________________________________________________________________________________________________

Македонци заборавете на пријателството – сега сме во фудбалска војна, порака на српскиот селектор

Србија најавува ,,војна,, со Македонците. Свесни дека победата во Скопје утре вечер би значела враќање во квалификациска игра, а пораз би ги урнал сите надежи, ,, Орлови,, на чело со Синиша Михајловиќ најавуваат внимателна, но победничка игра.

______________________________________________________________________________________________________

Официјално барање за укинување на безвизниот режим за Македонија и Србија

Министерот за внатрешни работи на германската покраина Хесен, Борис Рајн побара од владата во Берлин веднаш да ја повлече одлуката за безвизен режим за државјаните на Србија и Македонија поради злоупотреба на правото на азил, јавуваат српските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Србија амнестира 1000 затвореници – немало место во затворите

Осудени на помали затворски казни ќе бидат ослободени за да се реши проблемот на преполните затвори, пишуваат српските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Најскапото сирење е од Србија, магарешко, 1000 евра кг – магарињата од Македонија (Фото)

Во Македонија се потсмеваме со магарањата, а и со оние кои ги чуваат. Епа затоа сега Србинот Слободан Симиќ со македонски магариња го прави најскапото сирење во светот.

______________________________________________________________________________________________________

Боб Дилан: Како што Eвреи препознаваат Нацисти така и Србин препознава Хрват

Хрватската јавност со загриженост ја примила изјавата на легендарниот Боб Дилан, по што неговиот хит „Duquesne Whistle“ од неговиот нов албум, бил веднаш тргнат од емитување од хрватското радио во Сплит.

______________________________________________________________________________________________________

Дачиќ донел одлука – нема Геј Парада иако Клинтон најави дека ќе биде на чело на парадата!

И покрај изјавата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон, дека ќе биде на чело на „Прајд 2012“, Владата на Србија наредните денови ќе донесе одлука за забрана на Парадата на гордоста, најавена за 6 октомври.

______________________________________________________________________________________________________

Хакери ги закрпиле српските мобилни компании – со години меѓународни повици прикажувале како домашни

11 луѓе нашле начин акко да ги ,,закрпат,, мобилните оператори во Србија. Со посебни уреди кој ги инсталирале си вртеле во странство со сим картичка од Србија – а направата лажно преставувала дека се работи за домашен повик и така го тарифирала.

______________________________________________________________________________________________________

Тепчка на 90 год баби – и го навредила внукот па и скршила глава на друга баба

Незапаметен прекршок со тешки повреди во Полјана покрај Пожаревац. Радмила Ц.(87), поради навреда на внукoт, ја повредила Вера П.(85)

______________________________________________________________________________________________________

Србија и Хрватска во војна – сајбер војна

Група српски хакери ноќеска ги срушиле страниците на жупанискиот ХДЗ, спортскиот сојуз во Пожега, неколку туристички агенции во овој град и други интернет страници.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Налет таква Eвропска Унија каде карта за влез е Геј парада,, – Дачиќ со порака

Претседателот на Владата на Србија и министер за полиција Ивица Дачиќ е веќе нервозен што сите го стискаат за геј парадата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1