Таткото на убиеното момче во Србија: Ќе го одмаздам мојот син па ќе си пресудам сам


323747_hro-ervin_fМладиот Ервин Билички е пронајден мртов во неделата пред една локална пекара откако бил претепан од роднините на неговата девојка од српска националност. Наводно несреќното момче сакало да се ожени со својата сакана, но нејзината фамилија биле против љубовта бидејќи тој е Унгарец.

Според првичните резултати од обдукцијата пронајдена е вода во неговите бели дробови.

ervin2Тој бил нападнат од група луѓе на возраст од 30-40 години, а неговото тело е пронајдено во мала локална бара.

-Ако убиците на мојот син Ервин, ги пронајдам пред полицијата, ќе им пресудам со своите раце а потоа ќе си пресудам себе си.

Тоа им го реков и на инспекторите, изјави Иштван Лакатош, татко на убиениот 17 годишен син Ервин Билицки.

Тензично и нпнато е во Бечеј.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1