Tag Archives: becej

Mу го убија детето – се закани со одмазда – место убијците го уапсија таткото

Таткото на убиеното момче од Војводина, кое беше брутално убиено на 17 март во Бечеј, Иштван Лакатуш е приведен од страна на полицијата поради тоа што се закани дека сам ќе и пресуди на убијците, доколку полицијата не превземе ништо По двочасовниот разговор со надлежните, тој бил пуштен на слобода.  -Тоа го говорев во афект. […]

______________________________________________________________________________________________________

Таткото на убиеното момче во Србија: Ќе го одмаздам мојот син па ќе си пресудам сам

Младиот Ервин Билички е пронајден мртов во неделата пред една локална пекара откако бил претепан од роднините на неговата девојка од српска националност. Наводно несреќното момче сакало да се ожени со својата сакана, но нејзината фамилија биле против љубовта бидејќи тој е Унгарец. Според првичните резултати од обдукцијата пронајдена е вода во неговите бели дробови. […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1