Tag Archives: ubistvo

Mу го убија детето – се закани со одмазда – место убијците го уапсија таткото

Таткото на убиеното момче од Војводина, кое беше брутално убиено на 17 март во Бечеј, Иштван Лакатуш е приведен од страна на полицијата поради тоа што се закани дека сам ќе и пресуди на убијците, доколку полицијата не превземе ништо По двочасовниот разговор со надлежните, тој бил пуштен на слобода.  -Тоа го говорев во афект. […]

______________________________________________________________________________________________________

За социјална помош направил 17 деца – живи запалил шест од нив (Фото)

Судот во Нотингем ги прогласи за виновни Мик Флипот (56), неговата петта сопруга Мејрид и нивниот пријател Пол Мосли, поради подметнување пожар во кој загинаа шест од 17 деца на Флипот. Тој сакал да подметне пожар а подоцна да глуми дека херојски ги спасил децата, бидејќи му се заканувало одземање на старателството. Тој правел деца […]

______________________________________________________________________________________________________

Таткото на убиеното момче во Србија: Ќе го одмаздам мојот син па ќе си пресудам сам

Младиот Ервин Билички е пронајден мртов во неделата пред една локална пекара откако бил претепан од роднините на неговата девојка од српска националност. Наводно несреќното момче сакало да се ожени со својата сакана, но нејзината фамилија биле против љубовта бидејќи тој е Унгарец. Според првичните резултати од обдукцијата пронајдена е вода во неговите бели дробови. […]

______________________________________________________________________________________________________

Убиени пожарникари на задача

Најмалку двајца пожарникари се убиени а двајца други ранети, откако дошле на задача да изгасат пожар во американскиот град Вебстер во сојузната држава Њујорк јавува СNN.

______________________________________________________________________________________________________

Грозоморен чин: Бунтовниците во Сирија натерале дете да му ја отсече главата на еден заробеник

Страшна снимка објавена на Јутјуб, на која е прикажано како сиријските бунтовници тераат дете да ја отсече главата на еден невооружен заробеник.

______________________________________________________________________________________________________

Семејството и пријателите се простија од манекенката, на погребот присуствувала и мајката на убиецот

Владислава Червенко (25) денеска била погребана во 13 и 30 цасот во Нови Сад.

______________________________________________________________________________________________________

40 год затвор за Паравиња – телото на 17 год Антонија сеуште го нема (Видео/Фото)

Драган Паравиња е осуден на 40 години затвор за киднапирање и убиство на 17-годишната Антонија Билиќ, одлучи денеска Жупанискиот суд во Шибеник.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен авторот на ,,Невиноста на муслиманите,, – Видео

Nakoula Basseley Nakoula, авторот на филмот „Невиност на муслиманите“, е уапсен во Лос Анџелес заради прекршување на условната казна.

______________________________________________________________________________________________________

Заштитниот сведок за убиството кај Смиљковското езеро е жена

Заштитниот сведок на јавното обвинителство кој се појави пет месеци по  петкратното убиство кај Смиљковското Езеро е жена, пишува весникот „Коха“.

______________________________________________________________________________________________________

Полицаец убил инвалид, оти му се заканувал со пенкало (Видео)

Полицаец од Хјустон со огнено оружје убил човек во инвалидска количка, без една нога и една рака, бидејќи му се заканувал наводно со метален предмет, за кој излегло дека е само пенкало.

______________________________________________________________________________________________________

Министер ја уцени главата на авторот на ,,Невиноста на муслиманите,, – 100 000 долари

Пакистанскиот министер за железници Гулам Ахмед Билур јавно ја уцени главата на авторот на филмот ,,Невиноста на муслиманите,,  понуди награда од 100.000 долари за убиство на авторот на антиисламскиот филм

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Филмот за Мухамед е подметната измама – изјави на глумците за снимањето

Бизарна приказна за филмот кој наводно е причина за немирите на Блискиот исток…

______________________________________________________________________________________________________

Обама билда рејтинг на сметка на исламот, Америка знаела за нападот во Либија

Американските високи службеници велат дека чувствителни документи исчезнале од конзулатот во Бенгази.

______________________________________________________________________________________________________

Авторот на филмот за Мухамед: Не се каам, ќе објавам и втор дел

Накула, човек кој американските медиуми го сметаат за автор на контроверзниот филм, побара полициска заштита откако во средата го идентификуваа светските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

16-годишно момче платен убиец – досега убило 50 луѓе

Мексиканското обвинителство потврди дека покренало истрага против 16 годишник кој е осомничен за убиство на 50 луѓе објави Ројтерс.

______________________________________________________________________________________________________

Има нов сведок за убиството на децата кај Смиљковското езеро

Нов заштитен сведок под псевдоним Е1 ќе сведочи за грозоморното убиството на 4 те деца и рибарот, дознава Канал 5. според информациите за 2 недели тој ќе го даде својот исказ во судот.

______________________________________________________________________________________________________

Ја убил и распарчил жената за деловите од телото да ги продаде за правење магии

Лазарус Чирафи од Јужна Африка ја убил и распарчил неговата сопруга Марбл Маруфу за да ги продаде нејзините делови од телото за за ритуални обреди.

______________________________________________________________________________________________________

Семејството на паднатиот Navy Seal во акцијата на убиството на Бин Ладен обвинува – Тоа што го направи Обама беше кривично дело

Семејството на паднатиот Navy Seal, (американски војник) Арон Ваугх, изјавија јавно дека нивниот син бил исполнет со некарактеристичен страв за него кога потпретседателот Џо Бајден, се пофали и обелодени во јавноста дека неговиот тим 6, бил одговорен за убиството на Осама бин Ладен.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1