Ја убил и распарчил жената за деловите од телото да ги продаде за правење магии


Лазарус Чирафи од Јужна Африка ја убил и распарчил неговата сопруга Марбл Маруфу за да ги продаде нејзините делови од телото за за ритуални обреди.

Тој со џебен нож ја заклал својата сопруга. Потоа и го распорал стомакот, и исекол 2 прста од раката и од ногата како и интимните делови од теото.

Тој и раскажал на полицијата дека ја намамил жената во грмушки. Ја убил, ги земал деловите од телото кој му требале а трупот го прекрил со гранки. Со делови од телото отишол кај фармер во близина и му понудил да му ги продаде. Фармерот го пријавил во полиција.

Полицијата го пронашла телото и оружјето со кое е убиена несреќната жена. Мажот е уапсен.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1