Tag Archives: zena

Ја продал бремената жена за 1500 евра па пријавил дека ја киднапирале

Жената A.M. во моментот на продажбата била 4 месец бремена. По истрагата се утврдило дека таа и сопругот се договориле, поради тешката материјална состојба да го изведат делото. Да ги земат парите па таа да побегне и да се врати назад.

______________________________________________________________________________________________________

Шок: Американка дознала дека мажот и бил татко – дознала откако умрел

Валери Сприл од Дојелстоун во Охајо неодамна открила дека нејзиниот покоен сопруг всушност бил нејзиниот татко. ова го дознала од DNK тестот кој е направен дури по смртта на нејзиниот сопруг, а потоа со оваа приказна излегла во медиумите.

______________________________________________________________________________________________________

Маж ја претепал жената на плоштад во Тетово

62 годишната жена од Тетово со иницијали С.К. вчера околу 12 часот била претепана на плоштадот во Тетово. Веднаш по настанот отишла во полициска станица пријавила семејно насилство.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Доказ на хартија – Исус бил оженет со Марија Магдалена

,, Мојата жена со која живеам, ќе биде ученичка,, рекол наводно Исус а тоа било запишано на овој древен коптски папирус кој поради дијалектот и обликот е сместен во Горен Египет, во средината на IV век на новата ера. Неодамна откриениот фрагмент би можел да ги ,,раздрма,, темелите на христијанството.

______________________________________________________________________________________________________

Како бебе мајката ја фрлила во оган – по 41 година собра сили да ја погледне во очи

Жена чија што мајка пред 41 година ја фрлила во запаливо ѓубре, неколку минути откако се породила, конечно имала можност да се соочи лице во лице со нејзината биолошка мајка и жената која што за малку ќе ја убиела.

______________________________________________________________________________________________________

Родителите во страв, умираат од тешка болест, а нема кој да се грижи за нивните две деца

Брачна двојка со две мали деца дознале вознемирувачки вести. И двајцата набрзо ќе умрат од тешка болест, а стравуваат за тоа дека во иднина ќе нема кој да се грижи за нивните две деца.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто никој не ја сака најбогатата жена на светот? (видео)

 Џина Рајнхарт е на добар пат да стане најбогатата личност на светот. Џина е позната низ медиумите како единственото дете на починатиот рударски магнат Ленг Хенкок, од кого во 1992 година наследила три четвртини од гигантската компанија Хенкок Проспектинг. Но, зошто никој не ја сака?

______________________________________________________________________________________________________

Жената дава три интимни шанси, ако мажот не се покаже, не е Маж!

Три „интимни“ мига и се доволни на вашата партнерка за да оцени дали продолжувате и понатаму или испаѓате од игра.

______________________________________________________________________________________________________

Го заразила со сида – Ме уби! Затоа и јас ја убив!

Му признала дека е ХИВ позитивна, предоцна, штетата веќе била направена, 36 годишниот Лари Дан од Далас веќе бил интимен со неа. Тоа страшно го налутило и во знак на револт ја убил.

______________________________________________________________________________________________________

Жената чии органи откажувале имала голтнато чачкалица – Лекарите мислеле дека е мистериозна болест

Жена која имала мистериозна болест со крварење и откажување на витални органи се спасила откако и извадиле чачкалица од цревата

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ако сакаш да ја тепаш жената легално – стани муслиман

Pat Robertson, контраверзниот американски ТВ водител му порачал на гледач ако сака легално да ја тепа жената да стане муслиман. Ова е само уште една во низата контраверзни изјави на водителот.

______________________________________________________________________________________________________

Ја убил и распарчил жената за деловите од телото да ги продаде за правење магии

Лазарус Чирафи од Јужна Африка ја убил и распарчил неговата сопруга Марбл Маруфу за да ги продаде нејзините делови од телото за за ритуални обреди.

______________________________________________________________________________________________________

Жена сакала да се удави во Вардар зошто го фатила мажот како ја изневерува

41 годишна скопјанка испила апчиња за смирување и се фрлила во реката Вардар во обид да се самоубие.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Медицински феномен: Жена со пола тело родила две здрави деца

Розмери Сигинс е родена со многу ретко пореметување, поради што останала без едната половина од телото. Мислела дека никогаш нема да може да има семејство, но сега е среќна мајка на две потполно здрави деца.

______________________________________________________________________________________________________

Голман од Бразил ја измасакрирал бремената љубовница

Голманот Бруно Фернандес де Соуза од бразилскиот клуб Фламинго, ќе заврши во затвор поради убиство на неговата бремена љубовница, бразилската манекенка Елиза Саммудио (25).

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанка добила труднички болки и се породила на улица кај олимписки базен

40-годишна жена додека минувала крај Олимписки Базен во центарот на Скопје добила труднички болки. Се се случувало многу брзо и таа сама се породила на тревникот пред базенот, јавува Сител.

______________________________________________________________________________________________________

Вистинско чудо: Слепа жена прогледа – вградено и е првото бионичко око

За прв пат во историјата научниците успеаа да и го вратат видот на слепа жена, имплатирајќи и Бионичко око.

______________________________________________________________________________________________________

Се омажила 15-ина пати и исто толку побегнала

Индијка од Керала се наоѓа во бегство откако ги ограбила и напуштила своите 15 мажи. Шаханаз (33) прв пат се омажи на 11 години, со маж по име Сидике со кој има една дете. Нејзината измама е откриена дури кога двата нејзини мажи ја пријавиле во полиција, по што се јавиле и други жртви.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1