Archive by Author

Ликовна изложба во Ѓорче Петров

Ликовна изложба на млади ликовни уметници од град Скопје ќе биде отворена во скопската општина Ѓорче Петров.

______________________________________________________________________________________________________

Не ги убивајте лебарките, може да ви го спасат животот! (Видео)

Конечно и тие да бидат за нешто корисни, кошмарот на секоја домаќинка – лебарките. Најновите истражувања велат овие гадинки се можеби најголемото откритие во методите за справување со кризи предизвикани од земјотреси, пожари, хемиски напади.

______________________________________________________________________________________________________

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот – си го спасила животот! (Фото, видео)

Британката Клер Озборн се запиша во историјата на медицинските чуда, сосема неверојатно – буквално го искашлала туморот со големина на 2 см, лекарите потврдиле дека е излечена.

______________________________________________________________________________________________________

Озонската обвивка ке се обнови до 2075 тата!

Некаде меѓу 2050. и 2075 тата година поголемиот дел од озонската обвивка ќе биде регенериран, соопштија од Светската метеоролошка организација.

______________________________________________________________________________________________________

Нови видео материјали : Зошто е извршен нападот на 11 септември (Видео)

„Терористичкиот напад бил дел од војната за протерување на американската војска од Арапскиот полуостров“ ова стои во неодамна објавената видеопорака.

______________________________________________________________________________________________________

Рамен стомак на лесен начин – дома направена „Sassy“ вода

Ова не е еден еден од производите што чинат цело богатство, всушност станува збор за обична вода збогатена со билки кои што се одлични борци против масните наслаги. Нутриционистот Синтија Сас чиј пронајдок е овој пијалок, вели освен тоа што ги топи килограмите одлично делува на целиот организам.

______________________________________________________________________________________________________

Штедливите светилки зрачат смрт над нашите глави! Погледнете го видеото

Додека од ден на ден се погласно не советуваат да ги фрлиме класичните светилки и да ги замениме со штедливи, голем број експерти предупредуваат, економичните светилки треба да се користат колку што е можно поретко и подалеку од нас.

______________________________________________________________________________________________________

Црно им се пишува на белградските хомосексуалци!

Во Белградската населба Врачар осамнаа плакати на кои група млади луѓе „газат од ќотек“ хомосексуалец, а под фотографијата порака „ Се гледаме во октомври“.

______________________________________________________________________________________________________

Руската војска по грешка гаѓала во училиште!

Човечки е да се греши, но ова е катастрофална утка. Наместо во скривница на бунтовниците, руската војска по грешка гаѓала во училиште.

______________________________________________________________________________________________________

Го победи и Discovery – „Two Times“ на Киро Урдин освои награда

  Уметникот Киро Урдин од Струмица, доби награда за најдобар филм од областа на природното опкружување на фестивал во Кина.

______________________________________________________________________________________________________

Го заразила со сида – Ме уби! Затоа и јас ја убив!

Му признала дека е ХИВ позитивна, предоцна, штетата веќе била направена, 36 годишниот Лари Дан од Далас веќе бил интимен со неа. Тоа страшно го налутило и во знак на револт ја убил.

______________________________________________________________________________________________________

Која ракија што лечи – Болки во желудникот, грип или настинка, чашка ракија му е мајката!

Природен непријател на сите вируси и бактерии. Лутиот напиток успешно се справува и со болките во мускулите, а честопати се употребува и за дезинфекција на раните.

______________________________________________________________________________________________________

Ја претепале и и ја избричиле главата поради „Facebook“провокации!

Две тинејџерки (16 и 17) од Неготин, Србија, киднапирале и малтретирале 13 годишно девојче – ги испровоцирало со своите „Facebook“ коментари испратени на нивна адреса.

______________________________________________________________________________________________________

Американскиот амбасадор во Бенгази бил силуван па убиен

Цели 12 часа траела потрагата по безживотното тело на американскиот амбасадор во Бенгази, демонстрантите се изживувале со него влечејќи го низ запалената амбасада.

______________________________________________________________________________________________________

Со четири чашки алкохол дневно до мозочен удар!

Добро позната изрека, со прекумерен алкохол не се старее, се умира млад! Постојано нови истражувања што укажуваат на тоа, а најновата француска студија вели – оние што многу пијат можат да добијат т.н. хеморагичен удар ( крварење во мозокот).

______________________________________________________________________________________________________

2 месеци се криело за Западно – нилската треска во Србија

Имало заболени од овој вирус и тоа се знаело уште пред два месеци, но се чувало далеку од очите на јавноста, наведува белградски Press.

______________________________________________________________________________________________________

Луѓе плаќаат да ги брка полиција!

Темница, непристапен терен, неизвесност, страв, – какво е чувството да си имигрант во бегство пред граничната полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Контрацепција што ќе ви го искомплицира животот!

„Импланон“ е цевче со големина на кибрит, (така и наликува) се вградува во зоната на надлактицата. Дејството на овој вид контрацепција е три години, период во кој го испушта хормонот прогестерон.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1