Американскиот амбасадор во Бенгази бил силуван па убиен


Цели 12 часа траела потрагата по безживотното тело на американскиот амбасадор во Бенгази, демонстрантите се изживувале со него влечејќи го низ запалената амбасада.

Никој нормален не е рамнодушен на информациите за суровото убиство на Кристофер Стивенс, имајќи ги предвид деталите од теренот.

Очигледно класично убиство не било доволно, демонстрантите ги користеле добро извежбаните методи на изживување како во случајот со либискиот лидер Гадафи. Според информациите од либиските новински агенции, амбасадорот пред убиството бил силуван.

Во нападот на американската амбасада, радикалните исламисти користеле автоматско вооружување и ракетни фрлачи.

Tags: , , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1