Го победи и Discovery – „Two Times“ на Киро Урдин освои награда


 

Уметникот Киро Урдин од Струмица, доби награда за најдобар филм од областа на природното опкружување на фестивал во Кина.

Урдин беше во натпревар со најголемите телевизиски продукции на филмови и емисии од неговата област. Неговиот филм „Two Times“  ги победи своите најсилни конкуренти од  40 земји од светот, Discovery chanel, Animal Planet, BBC и други.

Филмот е снимен во пределот на Масаи Мара во Кенија и Танзанија.

Tags: , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1