Ликовна изложба во Ѓорче Петров


Ликовна изложба на млади ликовни уметници од град Скопје ќе биде отворена во скопската општина Ѓорче Петров.

Од утре во 11 часот па се до 9 ти овојмесец граѓаните ќе можат да го посетат Центарот на културата во Ѓорче и да ги погледнат уметничките дела изработени во форма на скултури, графика и масло на платно.

 

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1