Маж ја претепал жената на плоштад во Тетово


62 годишната жена од Тетово со иницијали С.К. вчера околу 12 часот била претепана на плоштадот во Тетово. Веднаш по настанот отишла во полициска станица пријавила семејно насилство.

Жената шетала со сопругот И.С. се движела по ул.„Илинденска“ на плоштадот, почнале да се расправаат, по што мажит и физички ја нападнал, пишува Курир.

Во еден момент мажот од џебот на палтото извадил нож и и задал три удари во пределот на грбот и рамото, по што таа паднала. И ја земал чантата од рака и заминал во непознат  правец.

Повредената жена во болница ја однела нејзината ќерка со такси возило, по што случајот го пријавиле и во полиција. превземени се мерки за целосно расветлување на случајот.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1