Tag Archives: plostad

Париз, град на љубовта…И секс на плоштад

Еден млад пар фатен „на дело“, а нивното видео веднаш завршило на Јутјуб од каде се прошири и низ сите светски медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе се стави 160.000 евра вреден рингишпил на плоштад

Во јануари, вртелешка ќе биде поставена пред зградата на МЕПСО на плоштадот Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Маж ја претепал жената на плоштад во Тетово

62 годишната жена од Тетово со иницијали С.К. вчера околу 12 часот била претепана на плоштадот во Тетово. Веднаш по настанот отишла во полициска станица пријавила семејно насилство.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Македонското знаме собра парички на среде Лондон

Младо момче на среде плоштадот Трафалгар во Лондон (Trafalgar Square) ги нацртал знамињата на сите земји учеснички на Олимписките игри.

______________________________________________________________________________________________________

,,Рикна,, полначот за телефони на плоштад

Полначот за мобилни телефони кои Град Скопје и ВИП го поставија на плоштадот Македонија во Скопје, за граѓаните да может бесплатно да го користат, не издржа ни 5 дена.

______________________________________________________________________________________________________

Од утре „гага“ полнење на вашите мобилни телефони!

Универзален полнач на мобилни телефони од утре ќе  им биде на располагање на сите минувачи на плоштадот Македонија. Ова е бесплатна услуга бидејќи овој полнач својата енергија ја црпи директно од Сонцето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1