Фото: Македонското знаме собра парички на среде Лондон


Младо момче на среде плоштадот Трафалгар во Лондон (Trafalgar Square) ги нацртал знамињата на сите земји учеснички на Олимписките игри.

Меѓу нив секако и МАКЕДОНСКОТО УБАВО ЗНАМЕ!!!  Авторот на цртежите ги замолил минувачите да фрлат по некоја паричка на знамето кое најмногу им се допаѓа. И не е за чудо ама македонското знаме доби најмногу парички од сите знамиња околу него.

Сепак британското најверојатно доби најмногу парички, но ете и нашето им се допаѓа на лондончаните.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1