Видео: Нема веќе губење на милениците – апликација ,,ТРАГАЧ,,


Компанијата  “Snaptracs” – која е во склоп на “Qualcomm е” американски гигант за производство на телекомуникациска опрема, разви производ, кој ќе го реши губењето миленичиња.

Многу луѓе имаат немирни, љубопитни кучиња кои често знаат да заталкаат, па потоа сопствениците очајни ставаат слики на социјалните мрежи во обид да ги пронајдат. Тоа е разбирливо миленичето е како член на семејството. но сега може да престанат да се грижат. Се направи апликација. Компанијата  “Snaptracs” – која е во склоп на “Qualcomm е” американски гигант за производство на телекомуникациска опрема, разви производ, кој ќе го реши губењето миленичиња.

Се вика – “Пет Тракер таг “: пакетот вклучува трагач, базната станица, која се става на ѓерданот кои го носи кучето и сето тоа е поврзано со вашиот IOS уред.

Срцето на целиот систем е во тоа што содржи систем ГПС. Го закачувате на миленичето и потоа на нивниот веб-сајт ја внесувате вашата локација. Така што ако тој се одалечи 70 метри од внесената точка, а не сте внеле mood за шетање, се вклучува аларм и трагачот почнува да работи.

На екранот ќе можете да го забележите движењето на вашето милениче, а ќе добиете и СМС или e-mail, но исто работи со iphone и со ipad.
Компанијата тврди дека батеријата може да трае до еден месец. Овој уред чини  100 долари, како и месечна претплата од осум долари за користење на трекинг сајтот.

null

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1