Tag Archives: kuce

Пожарникари добија неочекувана помош – Видео

По олујата која ја зафатила областа пожарникарите излегле на терен за да ги отстранат дрвата кои претставуваат опасност над куќите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ја наговорил ќерка си да го врзи забот за кучето и да му фрли тениско топче

Браво за таткото! Заштедил за забар, а непријатната ситуација ја претворил во забава, а ќерката се ослободила од разнишаното забче.

______________________________________________________________________________________________________

Охридските туристки, луди по кучето Дедл

Сите го гушкаат, му се насмевнуваа искрено, се  фотографираат со него, и иако е главна атракција, неговиот газда, горд на својот миленик, им го отстапува на сите, и тоа без пари.

______________________________________________________________________________________________________

Куче уби девојка која се грижела за напуштени кучиња

  Ребека Кери 23 годишна студентка била нападната и убиена од куче во нејзиниот дом во Декатур во Џорџија. Студентката се грижела за напуштени животни и дома чувала пет кучиња, меѓу кои и пит бул, дога и боксер. Пит булот бил со неа шест години.

______________________________________________________________________________________________________

Бу – најслаткото куче во светот со најмногу пријатели на face има врски во Facebook?

Кога Бу со својата убавина направи „бум“ на Facebook добивајќи речиси пет милиони „лајкови“ повеќето луѓе мислеа дека тоа е поради фактот што е најслаткото куче на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Приказна која остава без зборови!!! Како сопственикот ГО САКА своето куче!!!

Фотографијата на која сопственикот го заспива своето куче во езерото ги освои срцата на милиони луѓе ширум светот. Сопственикот Џон Унгер го држи својот миленик во водата на езерото Супириор. Тоа е единствениот начин на кој Чоеп може да спие.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Oва куче вари кафе, брише прашина, усисува – се вика Џеси

Кучето Џеси е териер и според многумина е наjумното а и највредното куче на светот. Џеси досега научил како наутро да ја разбуди газдарицата, да и свари кафе и подготви доручек, чисти, брише прашина, усисува, подава пешкир, и уште многу други работи.

______________________________________________________________________________________________________

3 год дете убиено од нерегистриран питбул, родителите обештетени со само 11,000 долари

Казната од 11,0000 долари, која што му била изречена на Лазар Јосефски (58) од Мелбурн, по многумина е преблага за свирепата смрт на недолжното тригодишно девојче, која настана поради несовесното чување на неговото нерегистрирано куче питбул.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Нема веќе губење на милениците – апликација ,,ТРАГАЧ,,

Компанијата  “Snaptracs” – која е во склоп на “Qualcomm е” американски гигант за производство на телекомуникациска опрема, разви производ, кој ќе го реши губењето миленичиња.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/ Фото: Куче-херој двапати и го спаси животот на сопственичката

  Кучето е најверниот пријател на човекот. Овој факт е докажан безброј пати, а тоа го докажа и питбулот Титан. Тој е домашно милениче на американското семејство Бентон и во два наврати и го спаси животот на сопственичката.  

______________________________________________________________________________________________________

Ова кученце е изгубено, а девојчето сопственик е мнгоу тажна – ЈАВЕТЕ СЕ следува НАГРАДА!

Ова кученце Хаска е изгубено – или украдено денеска. Девојчето кое е сопственик е премногу тажна и моли да и се врати кученцето. Се одзива на името АЈА, а ја снемало во населбата Даме Груев – општина Ѓорче Петров.

______________________________________________________________________________________________________

Побегнало кучето на Чак Норис – последен пат видено како брка носорог

Според последните информации кучето на Чак Норис побегнало. Последен пат е видено како брка носорог во Африка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1