Куче уби девојка која се грижела за напуштени кучиња


 

Ребека Кери 23 годишна студентка била нападната и убиена од куче во нејзиниот дом во Декатур во Џорџија. Студентката се грижела за напуштени животни и дома чувала пет кучиња, меѓу кои и пит бул, дога и боксер. Пит булот бил со неа шест години.

Телото на девојката го пронашол пријателот кој отишол да ја посети откако не се појавила на работа. Портпаролката на полицијата Мека Парис изјавила дека сите кучиња се успиени, бидејќи не се знае кое ја нападнало девојката.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1