Бу – најслаткото куче во светот со најмногу пријатели на face има врски во Facebook?


Кога Бу со својата убавина направи „бум“ на Facebook добивајќи речиси пет милиони „лајкови“ повеќето луѓе мислеа дека тоа е поради фактот што е најслаткото куче на светот.


Но можеби постои и друго објаснување за мегапопуларноста на ова милениче – неговата сопственичка работи во Facebook.
Ан работи како извршен директор во финансискиот оддел на Facebook, а нејзините колеги едноставно го обожуваат Бу.

Се до сега Ан преземаше внимателни мерки за да не и се открие идентитетот, токму затоа и го користеше псевдонимот  J.H. Lee, со цел јавноста да се фокусира единствено на кучето.
Лажното име го задржа дури и при издавањето на првата книга на Бу минатата година, како и при неколкуте нејзини интервјуа.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1