Ајде аирлија поскапа струја и парно од денеска


Од денеска стартува покачувањето на струјата и парното. Сметките за август ќе ви се според новата – повисока – цена.

Сметките за струја за август ќе бидат повисоки за 9,93 проценти.

Топлинската енергија односно парното за 3,88 проценти за корисниците на Топлификација, а за корисниците на мрежата на Скопје – Север зголемувањето е за 3,75 проценти.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1