Tag Archives: smetki

T-Mobile испраќал сметки на починат корисник

Е во ова денешно профитно лудило телекомуникациските компании не знаат што прават. Три дена по смртта на Дарел Далзиел, неговиот син се јавил во T-Mobile, за да го откаже телефонот на татко си, се наведува во извештајот на KCBS news.

______________________________________________________________________________________________________

Ајде аирлија поскапа струја и парно од денеска

Од денеска стартува покачувањето на струјата и парното. Сметките за август ќе ви се според новата – повисока – цена.

______________________________________________________________________________________________________

Иронија – ранет во Бетмен масакарот се соочува со 2 милиони долари болнички трошоци

Лежи во болницата во кома. Има прострелна рана во окото, 23-годишниот Калеб Сплет не знае дека кога ќе се разбуди го чека сметка од 2.000.000 долари за медицинските трошоци.

______________________________________________________________________________________________________

Евн биле греота – во загуба биле – регулаторна ќе им помага СО ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА !!!!!!!!!!

Регулаторната комисија за енергетика предлага цената на од 1 август да се зголеми за 9,83 отсто. 

______________________________________________________________________________________________________

Џенифер Анистон ќе остане без пари? Дала полномошно дечкото да и располага со сметките

  Justin Theroux некако успеал да ја наговори актерката да му потпише полномошно со кое му дозволува тој да располага со парите од нејзините банкарски сметки. Џенифер потполно му верува – изјавил близок пријател.

______________________________________________________________________________________________________

Треба да си научник за да ја прочиташ сметката за струја и парно – поим немаме за што колку плаќаме

Дали компаниите за струја и парно намерно праќаат сметки кој треба да си научник или експерт за да можеш да протолкуваш колку трошиш?, што трошиш? и за што колку плаќаш?.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1