Tag Archives: evn

Што значи ЕВН – Евтино Веќе Нема

По поскапувањето на цената на струјата и по шокантното укинување на дневната евтина струја – низ социјалните мрежи кружи фотографија за која на шега се вели дека е новото лого на ЕВН. 🙂 Што значи кратенката ЕВН – Евтино Веќе Нема

______________________________________________________________________________________________________

Укината евтината струја преку ден – ЕВН со нов шок ќе заработува на потрошувачите

Освен што поскапе струјата од денеска се укинува и дневната евтина тарифа што досега граѓаните ја користеа од понеделник до сабота, освен во неделите од 13 до 16 часот.

______________________________________________________________________________________________________

Немој чиче не сечи струја – Шутка оркестар со поздрав за ЕВН

Шутка оркестар стана навистина актуелен по поскапувањето на струјата. Тие имаат посветено песна на ЕВН а дел од текстот оди вака –

______________________________________________________________________________________________________

Ајде аирлија поскапа струја и парно од денеска

Од денеска стартува покачувањето на струјата и парното. Сметките за август ќе ви се според новата – повисока – цена.

______________________________________________________________________________________________________

Евн биле греота – во загуба биле – регулаторна ќе им помага СО ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА !!!!!!!!!!

Регулаторната комисија за енергетика предлага цената на од 1 август да се зголеми за 9,83 отсто. 

______________________________________________________________________________________________________

Сите клими се на ,,ON,, – рекордно потрошена струја

  Според податоците на ЕВН вчера во Скопје се потрошени рекордни 5,4 милиони киловат часа електрична енергија.

______________________________________________________________________________________________________

Треба да си научник за да ја прочиташ сметката за струја и парно – поим немаме за што колку плаќаме

Дали компаниите за струја и парно намерно праќаат сметки кој треба да си научник или експерт за да можеш да протолкуваш колку трошиш?, што трошиш? и за што колку плаќаш?.

______________________________________________________________________________________________________

ЕВН безмилосна – исклучени 52.000 корисници

ЕВН безмилосна – исклучено секое 15 броило во Македонија. Нема пари нема струја, ЕВН е приватна компанија и си ги наплаќа долговите – ниту простува, ниту ја интересира дали имате или немате.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1