Tag Archives: london

Некогаш познат пијанист – сега бездомник – животот и се свртел поради трагична љубов (Фото)

Некогаш била позната лондонска пијанисткa, денес е бездомник. Живее во својот плав Форд и импровизирано засолниште веќе 20 години. Изгубила се поради неуспешна љубов и скршено срце.

______________________________________________________________________________________________________

Манијак напаѓа жени – со жилет им го сече вратот и лицето

Во текот на ноќта, жителите на Лондон, се плашат да излезат надвор, бидејќи полицијата не успеа да го уапси напаѓачот, кој за период од десет дена нападна две девојки кои ги исече со жилет.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Златниот коктел,, со кој славеа олимпијците го направи Македонецот Саша

Коктелот е направен со кралски коњак ,,Hennessy Paradis Imperial Cognac,, и со шампањ ,,Luxur Brut ,, со 24 каратни златни листови. На дното на чашата има рачно направен сет од 18 каратни златни прстени, направени во познатата златара Hirsh.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пожар во Лондон за време на затварањето на ОИ 2012

Драма во Источен Лондон. Центарот за рециклажа е цело попладне во пламен. Пожарникарите се борат со огнот, кој според нив е најголемиот во последните години.

______________________________________________________________________________________________________

Убијте се по дома – скандалозна кампања во метро во Лондон (Фото)

Градот Лондон покрена необична акција, која последните неколку денови ги шокираше луѓето, кои што го користат метрото во тој град.

______________________________________________________________________________________________________

Twitter и Tumblr ќе вршат пренос на затворањето на Олимписките игри

Доколку од некоја причина не можете да бидете пред телевизор за време на церемонијата на затворање на Олимписките игри, има решение, тука ви се Twitter и страната Tumblr.

______________________________________________________________________________________________________

Чини преку 100 милиони евра, а сепак прокиснува

Организаторите на Олимписките игри во Лондон задолжени за велодромот денеска соопштија дека зградата прокиснува на три места, но исто така дека натпреварувањата ќе си продолжат по распоредот.

______________________________________________________________________________________________________

Најголем дел од симболите на Олимписките игри-масонски?

  Сиболот кој на прва на многумина им личеше на Лиза и Барт Симпсон сега веќе доби нова димензија односно наместо 2012 пишува „зајон“ или „зијонизам“

______________________________________________________________________________________________________

Олимпијадата му носи рекорди и на лондонското метро

Олимпските игри го преплавија лондонското метро. На 2-ри август со метро се превезувале 4,3 милиони луѓе што претставува рекорд, соопшти компанијата која контролира превозот во Лондон „Transport for London“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Полицаец што игра хит во Лондон

Дека во Лондон се е во функција на Олимпијадата и забавување на гостите од цел свет покажува и овој видео клип. Имено дури и полицајците имаат за задача да ги забавуваат туристите.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Македонското знаме собра парички на среде Лондон

Младо момче на среде плоштадот Трафалгар во Лондон (Trafalgar Square) ги нацртал знамињата на сите земји учеснички на Олимписките игри.

______________________________________________________________________________________________________

Лондонската полиција ги загуби клучевите од Вембли, безбедноста не е загрозена, барем така тврди Скотланд Јард

Лондонската полиција ги загубила комплет клучевите од Вембли, еден од стадионите на кој се одржува турнирот во женски и машки фудбал. Сепак безбедноста не е загрозена барем така тврдат полициските служби.

______________________________________________________________________________________________________

Никој не знае која е жената која се прошета на Олимпијада – Индијците протестираат

Индиската делегација на Олимписките игри во Лондон упати официјална жалба до организаторите бидејќи додека нивната делегација излезе на стадионот на церемонијата по повод отварањето на игрите со нив – веднаш до знаменосецот се прошета и жена во црвено која не е дел од делегацијата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ова е човекот кој што слета облечен како кралицата на отворањето на ОИ

Гери Конери човекот кој што во јавноста е познат по скокот од хеликоптер во „брдмен“ одело и кој што слета без падобран, ја одглуми вчера британската кралица Елизабет втора, за време на отворањето на олимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Смешки ОИ: Германецот со нацистички поздрав, Кралицата си ги чисти ноктите, србите и хрватите, да ти е мерак да ги слушаш итн (фото – видео)

Лондон можеби не успеа да го засени Пекинг во велемајсторството во отворањето на ОИ, но сигурно го надмина со глупостите кои што се случија вчеравечер.

______________________________________________________________________________________________________

Стартува Олимпијада – протекоа фотографии од генералната проба

Вечерва точно во 20:12 часот, по британско време стартува церемонијата на свеченото отворање на олимписките игри 2012.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал на првиот ден на Игрите, домаќинот ги смеша знамињата на двете Кореи !!!

Веќе на првиот ден од натпреварувањето на Олимписките игри во Лондон, се случил голем скандал, домаќините ги помешаа знамињата, и тоа на двете земји Кореи!

______________________________________________________________________________________________________

330 тони овошје и зеленчук, 230 тони компир, 19 тони јајца… Се ова како оброк за 10500 олимпијци

Организаторите на Олимписките Игри, покрај обезбедувањето на условите за натпревари, безбедноста за време на игрите, имаат задача да се погрижат спортистите да не останат гладни.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1