Tag Archives: london

Нема проститутки на Олимпијада – затворени 80 бордели во Лондон

Скотланд Јард затвори повеќе од 80 бордели во пресрет на ОИ во Лондон

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Новинар на Би-Би-Си ги разоткри џепарошите во Лондон

Новинар од Би-Би-Си преку видео се потрудил да го покаже начинот на кој што „оперираат“ џепарошите во Лондон, со цел да им помогне на сите туристи како би си ги задржале вредните работи.

______________________________________________________________________________________________________

Кошаркарка исфрлена од Олимпијада – имала секс со момчето додека вежбала

Најдобрата кошаркарска репрезентативка на Бразил, Иијан Кастро Маркез, нема да настапи на ОИ во Лондон поради тоа што ги прекршила правилата на бразилската кошаркарска федерација и за време на подготовките се гледала со нејзиното момче.

______________________________________________________________________________________________________

Спајсиците ќе ја затворат олимпијадата во Лондон

Популарниот женски бенд од 1990 тите „Spice Girls“ ќе се појават заедно прв пат по 2008 година, на затворањето на Олимписките игри во Лондон, пренесуваат британските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Шест градови во кои вреди да се изгубиш

Англиската веб – страна за патувања Trip Advisor, направи селекција на 6 светски градови во кои што вреди да се изгубиш, како би ги запознале и почуствувале подобро.

______________________________________________________________________________________________________

Надал се повлече од Олимијадата во Лондон

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал, се откажа од настапот на Олимиските игри во Лондон, откако изјави дека не се чуствува во најдобра форма и сакал да им остави простор на своите колеги, кои според него се подобро подготвени од него.

______________________________________________________________________________________________________

Олимписки шампион се изгубил во Лондон

Американскиот атлетичар Keron Klement, кој е двоен олимписки шампион, се изгубил во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

На олимпијада забранети шешири, чадори, вувузели, свирчиња

На листата секако е оружјето, но и големите чадори бидејќи го затскривале погледот.

______________________________________________________________________________________________________

За олимписките игри дополнителни 3.500 војници

Спортските стадиони во Лондон ќе ги обезбедуваат дополнителни 3.500 членови на војската

______________________________________________________________________________________________________

Една од најбогатите британки – наследничка на ,,тетрапак,, најдена мртва – Фото

  Една од најбогатите британки Eva Rausing жена на наследникот на империјата ,, TetraPak,, е пронајдена мртва во нејзиниот дом, а нејзиниот сопруг Hans Kristian Rausing е уапсен.

______________________________________________________________________________________________________

Исус од Англија – Ова момче оди по вода – Видео

Ова момче го нарекуваат Исус од Англија, има и зошто – оди по вода и тоа не било која туку реката Темза и тоа каде што е најдлабока. Момчето се одалечува од брегот на пристојна далечина. Дали е трик или не, не е ни битно глетката е феноменална.

______________________________________________________________________________________________________

Бизнисмени пуштете душа за Кристијан достојно да не престави на Олимпијада

Кристијан Ефремов е млад македонски атлетичар кој се квалификуваше за настап на Олимписките Игри во Лондон 2012. Сепак трошоците потребни за патувањето не се мали.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Драма поради наводна бомба – на крајот излезе електронска цигара

  Вистинска драма се одвиваше денеска на автопатот близу Лондон. Полицијата по дојава на патници дека еден од патниците е сомнителен а од неговата торба излегува дим, го сопреа автобусот, го затворија автопатот и ги евакуираа патниците.

______________________________________________________________________________________________________

До Лондон преку Доминиканска Република. Нов Зеланд, благодариме.

Во петок кон сабота, во 2 часот после полноќ, доколку домаќинот Венецуела не ни го промени терминот за одигрување на средбата, Македонија ќе игра со Доминиканската Република за пласман во историското полуфинале на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

МВР: Лажни билети за Олимпијадата во Лондон – внимавајте

Во пресрет на одржувањето на летните олимписки игри во Лондон, Велика Британија, од страна на Британското биро за врски при Европол, пратено е известување со кое се предупредува  за појава на неовластени интернет страници за продажба на карти за Олимпијадата, како и за лажни веб страни кои нудат сместување.

______________________________________________________________________________________________________

Кошарка: Русија лесно и очекувано до првата победа

Прва победа за Русија. Според очекувањата 91-56, 35 поени разлика за тотална доминација.

______________________________________________________________________________________________________

Фирмата што ја гради олимписката кула во Лондон користи железо од рудник каде се фрлале босански жртви

Групата наречена „Чувари на Омарска“ во која членуваат преживеани затвореници од српскиот концентрационен логор кај Приједор, најави дека во понеделник ќе побара олимписката кула во Лондон, која во чест на олимписките игри го подигнала фирмата АрчелорМитал да биде прогласена за „споменик на прогонството“.

______________________________________________________________________________________________________

Започнува резервацијата на билетот од Каракас до Лондон – НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

НИЕ НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА – НАПРЕД ЛАВОВИ – ОСТАВЕТЕ СРЦЕ НА ТЕРЕНОТ !!!! Утре вечер во 23 часот по македонско време, нашта кошаркарска репрезентација ќе го започне првиот натпревар од квалификацискиот турнир и ќе се обиде да обезбеди пласман на олимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1