Исус од Англија – Ова момче оди по вода – Видео


Ова момче го нарекуваат Исус од Англија, има и зошто – оди по вода и тоа не било која туку реката Темза и тоа каде што е најдлабока. Момчето се одалечува од брегот на пристојна далечина. Дали е трик или не, не е ни битно глетката е феноменална.

Момчето е англискиот магионичар со име Стивен Фреин. Вакви видео клипови има неколку на youtube. Погледнете го и следново.

(Благодарност до Веле – кој ни ги посочи овие видео клипови)

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1