Tag Archives: voda

Водата природен лек за сите болести – Тврди јапонската традиционална медицина

Јапонското лечење со вода дава резултат за многумина заболени и признато е дека е стопроцентно ефикасна за лечење против менингитис, дијабетис, гастритис, главоболки, астма, бронхитис, артритис, епилепсија, болки во телото, проблеми со срцето, маснотиите во крвта, заболување на бубрезите и мочните канали, дијареја, повраќање, запек, хемороиди, очни болести, болести на уво, нос, грло, заболување на […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото докази – на Марс имало река (Видео)

Роверот на НАСА – Curiosity испрати фотографии на кои се гледа речно корито на Марс. Според научниците ова е цврст доказ дека на Марс некогаш течела вода.

______________________________________________________________________________________________________

Иднина – војна за вода – во светот ќе нема питка вода, месото ќе биде луксуз (Видео)

Научниците предвидуваат пораст на населението за околу 2 милијарди само во следните 2 години. Ќе биде потребно се повеќе храна, а тоа ќе ја троши питката вода на Земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Рамен стомак на лесен начин – дома направена „Sassy“ вода

Ова не е еден еден од производите што чинат цело богатство, всушност станува збор за обична вода збогатена со билки кои што се одлични борци против масните наслаги. Нутриционистот Синтија Сас чиј пронајдок е овој пијалок, вели освен тоа што ги топи килограмите одлично делува на целиот организам.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хрват направил трактор кој оди на чиста вода

  Иван Јакобовиќ професор и инвоатор од Долна Бебрина успеал да го преправи моторот на тракторот косилка и да го натера наместо бензин да троши чиста вода.

______________________________________________________________________________________________________

Откриена измама – 2 супермаркети продавале како флаширана, обична вода од чешма

Два големи британски синџири на супермаркети “Теско” и “Aсда” продавале обичните вода од чешма, која самите ја флаширале.

______________________________________________________________________________________________________

Во 21 век цел месец без вода – село Кривени

Селото Кривени, кое се наоѓа веднаш до Ресен, цел месец е без вода за пиење.

______________________________________________________________________________________________________

Флуорот во водата предизвикува нервни пореметувања!

Големо истражување на научниците од Харвард довело до резултати кои покажуваат дека „можно е изложеноста на флуор да влијае врз невролошкиот развој кај децата“.

______________________________________________________________________________________________________

Загреб: Од славината им излегуваат змиски животинки (Видео)

Граѓаните во Хрватска се плашат да се тушираат и да ја пијат водата, но, од водовод и канализација велат да си стават мрежички и опасност немало да има.

______________________________________________________________________________________________________

Откриено од каде е водата на земјата? Досегашните тврдења „паднаа во вода“

Астероиди од средишниот дел на Сончевиот систем се извор на најголемиот дел од водата на Земјата, ова го покажува најновата студија. Резултатите се спротивни од сите досегашни теории дека водата на нашата планета е дојдена преку комети од оддалечените делови на Сончевиот систем.

______________________________________________________________________________________________________

Како најлесно да се „оттарасите“ од главоболката!

Се чини дека научниците пронајдоа ефикасен начин за борба против непријатната главоболка. Доколку страдате од главоболка оставете ги таблетитепротив болки и напијте се една чаша вода.

______________________________________________________________________________________________________

Го труела со капки за очи за да и посвети „малку“ внимание! – умрел

Повеќе од три години трело труењето на 45 годишниот Едгар Несбит. Шокантно признание на неговата 33 годишна девојка.

______________________________________________________________________________________________________

Пијте вода за да ја смирите главоболката

Се чини дека научниците пронајдоа ефикасен начин за смирување на непријатните главоболки. Доколку патите од силни болки во главата, оставете или намалете ги таблетите и пијте вода.

______________________________________________________________________________________________________

Паразит кој што го јаде мозокот, уби дете во Минесота

Официјалните лица во Стејтдепартментот за здравство во Минесота, објавија дека паразит амеба, е причина за смртта на едно дете.

______________________________________________________________________________________________________

Дел од Скопјани утре без вода

Главниот дефект е на улицата Васил Стефановски, на чие отстранување ќе работат екипи на ЈП „Водовод и Канализација“

______________________________________________________________________________________________________

Приказна која остава без зборови!!! Како сопственикот ГО САКА своето куче!!!

Фотографијата на која сопственикот го заспива своето куче во езерото ги освои срцата на милиони луѓе ширум светот. Сопственикот Џон Унгер го држи својот миленик во водата на езерото Супириор. Тоа е единствениот начин на кој Чоеп може да спие.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Имала 1 желба – да собере пари за вода за оние кои немаат – загинала, по нејзината смрт милиони донирале

Девет годишната Рејчел Беквилт загина во сообраќајка. Пред да загине имала само една желба. Да собере пари за да се обезбеди вода за оние кои немаат.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Азовското море поцрвене – лош знак

Азовското море во Русија инаку има сина боја, но од засега непознати причини доби црвена боја како крв.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1