Дел од Скопјани утре без вода


Главниот дефект е на улицата Васил Стефановски, на чие отстранување ќе работат екипи на ЈП „Водовод и Канализација“

Граѓаните од улиците „Васил Стефановски“ „Петар Поп Арсов“, „Диме Аницин“, „Христо Смиренски“ „9 Мај“, и „Борка Талевски“, утре од 9 часот ќе останат без вода поради дефект, пренесува Регионалниот центар за справување со кризи Скопје. Главниот дефект е на улицата Васил Стефановски, на чие отстранување ќе работат екипи на ЈП „Водовод и Канализација“

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1