Видео: Хрват направил трактор кој оди на чиста вода


 

Иван Јакобовиќ професор и инвоатор од Долна Бебрина успеал да го преправи моторот на тракторот косилка и да го натера наместо бензин да троши чиста вода.

Оние кои го познаваат го викаат професор Балтазар, а Иван не ја открива својата иноваторска тајна како успеал тракторчето да работи само на вода.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1