Tag Archives: benzin

Дизелот и Еуросупер БС повтини – половина денар

  Дизелот и Еуросупер БС-од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95 останува непроменета.

______________________________________________________________________________________________________

Поевтинува бензинот за 3 денари

Од ноќеска на полноќ се намалува цената на бензините за 3 денари, а дизелот за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот поевтини – 2 денари пониска цена

Регулаторната комисија денеска донесе одлука за намалување од околу 2 денари на бензинот и 1 денар на дизел горивото.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хрват направил трактор кој оди на чиста вода

  Иван Јакобовиќ професор и инвоатор од Долна Бебрина успеал да го преправи моторот на тракторот косилка и да го натера наместо бензин да троши чиста вода.

______________________________________________________________________________________________________

Го запалил 17 годишното момче на својата ќерка

Полицијата во Келн соопшти дека уапсила 52 годишно лице кое е осомничено дека го убило момчето на својата ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Пак поскапе бензинот – 88.5 ден за литар

Од ноќеска на полноќ поскапуваат бензините за 2,5 денари за литар, а дизел за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

______________________________________________________________________________________________________

За да не купуваат бензин од Израел палестинците дизајнираа соларен автомобил

За да стават крај на нивната зависност од Израел, палестинците кои живеат на Западниот брег пронајдоа автомобил кој работи на соларна енергија.

______________________________________________________________________________________________________

Дали бензинот повторно ќе поскапи во понеделник?

Растат цените на бензинот и нафтата низ цела Европа.

______________________________________________________________________________________________________

Топ 10 земји со најевтин бензин!

Додека македонците но и возачите од нашето соседство, секоја недела исплашено ги чекаат новите цени на горивата, има земји каде што возењето е буквално уживање.

______________________________________________________________________________________________________

300 мештани ја земаа правдата во свои раце – провалија во затвор и живи запалија 2 убијци

Група од 300 лути боливиски мештани истури бензин врз двајцата осомничени Бразилци, во знак на одмазда за убиството на тројцата Боливијци ноќта пред тоа.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот поскапе еве како да возите економично – совети од Гинисов рекордер!

Прво, не морате да возите без клима уред, без радио или пак, не дај боже со изгаснати светла. Значи треба да бидете економичен зад воланот, а не мизерно смешен.

______________________________________________________________________________________________________

АМАН доста е поскапувања!!! – протести пред регулаторна

Поскапи сметки за струја, поскапи сметки за парно, поскап бензин АМАН доста е !!! граѓанска асоцијација ,,АМАН,, од утре организира протести пред регулаторната комисија за енергетика .

______________________________________________________________________________________________________

Бензините ПАК поскапуваат

Бензините од ноќеска на полноќ повторно со повисока цена.

______________________________________________________________________________________________________

Пак поскапе БЕНЗИНОТ – за два, а дизелот за три денари

  Ново поскапување на горивата. Од ноќеска на полноќ, цената на бензинот ќе се зголеми за два денари, а дизелот ќе биде поскап за три денари по литар.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поскапе бензинот – на бензиските гужва

По најавата за поскапување на бензините од ноќеска на полноќ скопјани побрзаа да ги наполнат своите резервоари. На некои од бензиските пумпи во градот за да се наточи бензин по старо се чекаше и по половина час.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот пак поскапува – за 5 денари

Бензините ноќеска на полноќ поскапуваат за пет денари, цената на дизелот и екстралесното за четири денари, а мазутот за 3 денари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 100 загинати- се обиделе да крадат безнин, експлодирала цистерната – Нигерија

 Меѓу загинатите има голем број жени и деца.

______________________________________________________________________________________________________

Поефтинува бензинот – најниска цена годинава

Од ноќеска на полноќ, бензинот поефтинува.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1