300 мештани ја земаа правдата во свои раце – провалија во затвор и живи запалија 2 убијци


Група од 300 лути боливиски мештани истури бензин врз двајцата осомничени Бразилци, во знак на одмазда за убиството на тројцата Боливијци ноќта пред тоа.

Селаните ја нападнаа локалната полициска станица во Сан Matias, мал град во близина на границата со Бразил. Гневни по апсењето на Рафаел Дијаз Мак и Џеферсон Кастро Лима, кои се уапсени за убиство. Мештаните ги излекоа затворениците и живи ги запалија.

Група од 300 лути боливиски мештани истури бензин врз двајцата осомничени Бразилци, во знак на одмазда за убиството на тројцата Боливијци ноќта пред тоа.

– беше невозможно да се контролираат толпата. Имаше само седум од нас – изјавил Рамос, полицаец во локалната полициска станица, каде што се случил инцидентот.

Бразилците беа уапсени вчера откако по престрелка поврзана со дрога загинаа 33-годишниот Пулино Парабола Рамос, 27-годишниот Костас Бандерлеј Парабола и 26-годишниот Едгар Суарез Рохас.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1