Бензинот пак поскапува – за 5 денари


Бензините ноќеска на полноќ поскапуваат за пет денари, цената на дизелот и екстралесното за четири денари, а мазутот за 3 денари.

Ваква одлука донесе Регулаторната комисија за енергетика на редовната седница.

Од полноќ – литар Еуросупер БС-95 ќе се продава по 80,50 денари,  Еуросупер БС-98 82 денари.

Еуродизелот (Д-Е V) 68,50 ден/лит,

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 57,00 ден/лит.

мазутот М-1 НС 42,460 ден/кг.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1