Tag Archives: cena

Дизелот и Еуросупер БС повтини – половина денар

  Дизелот и Еуросупер БС-од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95 останува непроменета.

______________________________________________________________________________________________________

Поевтинува бензинот за 3 денари

Од ноќеска на полноќ се намалува цената на бензините за 3 денари, а дизелот за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот поевтини – 2 денари пониска цена

Регулаторната комисија денеска донесе одлука за намалување од околу 2 денари на бензинот и 1 денар на дизел горивото.

______________________________________________________________________________________________________

Плаќате 500 грама, а месо има 300 грама – Измама во маркетите

  Цените напрехрамбените производи се зголемуваат, потрошувачката исто така па бескрупулозните бизниси наоѓаат секаков начин да заработат денар повеќе.

______________________________________________________________________________________________________

Цените на становите во Скопје ќе паѓаат

Цената на становите во Скопје оваа година се намали за 2%  а според познавачите цените уште ќе одат надолу.

______________________________________________________________________________________________________

Пак поскапе бензинот – 88.5 ден за литар

Од ноќеска на полноќ поскапуваат бензините за 2,5 денари за литар, а дизел за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

______________________________________________________________________________________________________

Топ 10 земји со најевтин бензин!

Додека македонците но и возачите од нашето соседство, секоја недела исплашено ги чекаат новите цени на горивата, има земји каде што возењето е буквално уживање.

______________________________________________________________________________________________________

Бензините ПАК поскапуваат

Бензините од ноќеска на полноќ повторно со повисока цена.

______________________________________________________________________________________________________

Паднаа првите договори на домаќинствата со „Струмица гас“, а цената не се знае

Јавното претпријатие за енергетски дејности „Струмица гас“ од понеделникот официјално почна со склучување на договори за приклучување на домаќинствата на гасоводната мрежа.

______________________________________________________________________________________________________

Србија на распродажба. Земете плата и купете куќа.

Во периферните делови на Србија цените на недвижностите се толку симнати  што комплетно наместена куќа чини колку едно половно „Југо“. 

______________________________________________________________________________________________________

Бронзениот олимписки медал не вреди ни 5 пари !!!!

Да се освои медал на Олимписките игри, макар и оној со најмал сјај, бронзата, е нешто што е од непроценлива вредност за секој спортист. Но, по се изгледа освен емотивноста на моментот, во пазарна смисла, ваквиот предмет не вреди многу на светскиот пазар. Вредноста на бронзениот медал е ни повеќе ни помалку, туку точно три […]

______________________________________________________________________________________________________

Пак поскапе БЕНЗИНОТ – за два, а дизелот за три денари

  Ново поскапување на горивата. Од ноќеска на полноќ, цената на бензинот ќе се зголеми за два денари, а дизелот ќе биде поскап за три денари по литар.

______________________________________________________________________________________________________

Немој да сте помислиле на умирање без 500 евра во џеб – толку чини погреб

Погребалните услуги се сигурна работа, но како и во многу други бизниси во голема мера целата работа е подложна на манипулации, мито и корупција.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поскапе бензинот – на бензиските гужва

По најавата за поскапување на бензините од ноќеска на полноќ скопјани побрзаа да ги наполнат своите резервоари. На некои од бензиските пумпи во градот за да се наточи бензин по старо се чекаше и по половина час.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот пак поскапува – за 5 денари

Бензините ноќеска на полноќ поскапуваат за пет денари, цената на дизелот и екстралесното за четири денари, а мазутот за 3 денари.

______________________________________________________________________________________________________

Златото достигнува рекордни цени

Во наредните 12 месеци може да достигне цена од дури 2000 долари. Моменталната цена изнесува 1590 долари за унца.

______________________________________________________________________________________________________

Поефтинува бензинот – најниска цена годинава

Од ноќеска на полноќ, бензинот поефтинува.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1