Бензинот поевтини – 2 денари пониска цена


Регулаторната комисија денеска донесе одлука за намалување од околу 2 денари на бензинот и 1 денар на дизел горивото.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР-95 е 86.50 денари а на ЕУРОСУПЕР-98 е 88 денари. Дизелот ќе се продава по цена од 73.50 денари за литар Новите цени почнуваат да важат од полноќ. Ова е прво намалување на цените по неколкукратното зголенување.Цените ќе важат следните 14 дена.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1