Tag Archives: poevtinuvanje

Дизелот и Еуросупер БС повтини – половина денар

  Дизелот и Еуросупер БС-од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95 останува непроменета.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот поевтини – 2 денари пониска цена

Регулаторната комисија денеска донесе одлука за намалување од околу 2 денари на бензинот и 1 денар на дизел горивото.

______________________________________________________________________________________________________

Купувајте шпорети на дрва – скапа струја, скапо парно ама се ,,стиска,, да поевтини дрвото

Владата ќе  им препорача на „Македонски шуми“ да ја намалат цената на огревното дрво.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1