Купувајте шпорети на дрва – скапа струја, скапо парно ама се ,,стиска,, да поевтини дрвото


Владата ќе  им препорача на „Македонски шуми“ да ја намалат цената на огревното дрво.

Според Коњановски ќе се бара поевтинувањето да биде за 10 проценти и тоа за сите кои огревното дрво го користат за сопствени потреби, а  20 отсто за корисниците на социјална помош.

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски, изјави дека Владата препорача одлуката да важи и наназад, за сите кои огревно дрво купиле оваа година, а го плаќаат сеуште на рати.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1